Zabezpečení domova si zaslouží chytré a moderní řešení!

Těžko nalézt někoho, kdo by bral téma ochrany svého ostrůvku bezpečí, ať již v podobě domu, bytu nebo třeba rekreačního objektu, na lehkou váhu. Setkání se zlodějem, nevítaným hostem, vandalem nebo třeba záměrně škodícím člověkem jistě patří k těm nejméně příjemným a žádoucím, a to ani nemusí jít o kontakt ´tváří v tvář´. Samozřejmě nejde “jen“ o případné materiální škody, které může takový nezvaný návštěvník svým nekontrolovaným řáděním nebo loupežným tažením způsobit. Už jen skutečnost, že se někdo úspěšně či neúspěšně pokoušel narušit náš výsostně soukromý prostor, logicky probudí v člověku pocity strachu a úzkosti, a to ještě naléhavěji v případě, že není zodpovědný pouze za sebe, nýbrž i za své děti či jiné blízké.

V mnohých případech však reálně zůstane mise vytvoření nedobytné pevnosti z vlastního domova nedotaženou či neuskutečněnou nikoliv z důvodu podcenění potenciálních rizik a hrozeb, ale častěji spíše kvůli nezodpovězeným otázkám a možná i určitým stereotypům, které se v souvislosti se zabezpečením domu, bytu nebo jiného objektu panují. V tomto článku zaostříme na nejčastější z nich:

Není to příliš drahé?

Přijde vám, že účinně a profesionálně zabezpečit dům nebo byt nutně představuje finanční investici v řádu desetitisíců korun? Myslíte, že nainstalování, zprovoznění a správa moderního bezpečnostního systému je úkolem výhradně pro některou ze specializovaných firem? Možná vás překvapí, že tomu tak v dnešní době rozhodně není. Moderní, spolehlivé a na míru uzpůsobené řešení bezpečnosti domova lze pořídit klidně i za částky kolem 5 tisíc korun. Faktorů podílejících se na tendenci stále příznivějších cen pro koncové zákazníky je hned několik. Jeden za všechny? Dnes již například neplatí, že bezdrátové připojení senzorů, jež se stalo postupem doby standardem i u levnějších modelů bezpečnostních alarmů, notně navyšuje cenu, jako tomu bylo ještě v nedávné minulosti.

Není instalace příliš složitá?

A jak je to s instalací a doprovodnými službami? Také v tomto směru došlo v posledních letech ke značnému posunu. Samozřejmě, většina z renomovaných a specializovaných firem nabízejících bezpečnostní techniku v rámci svých služeb standardně nabízí instalaci a zprovoznění zabezpečovacích systémů, nicméně přední výrobci následují trend maximálně možné uživatelské přívětivosti, a tak již není třeba disponovat kdovíjakým technickým nadáním k tomu, aby i běžný uživatel zvládl základní instalaci a nastavení vlastními silami.

Jak se vlastně zorientovat v nabídce?

Pravdou je, že nabídka komplexních řešení v oblasti zabezpečení domu je stále pestřejší a pro laika může být na první pohled relativně složité se v ní zorientovat a získat představu o hlavních produktových reprezentantech. Také je třeba vzít v úvahu fakt, že nákup bezpečnostní techniky provádíme povětšinou maximálně několikrát za život, přičemž jde o velmi specifickou oblast, která jde navíc kupředu tempem takřka zběsilým. Podívejme se tedy na běžně nabízená řešení, které spojuje především kvalita, rafinovanost, prověřenost, účelnost a skvělý poměr value for money, chcete-li výkon/cena:

IP kamerové systémy

Zabezpečovací IP kamery umožňují sledování obrazu v reálném čase, a to prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo počítače. Záznamy jsou přenášeny skrze IP síť za pomoci standardního internetového protokolu pro přenos dat. Jinými slovy se jim také říká ´síťové kamery´. Zajímavou volbu představují třeba IP kamery se záznamem, jež umějí ukládat pořízené záznamy na micro SD kartu, která se do kamery jednoduše vloží.

Přímo pro účely zabezpečení domácností jsou velmi oblíbenou a doporučovanou volbou tzv. ´wifi IP kamery´. Zařízení se napojí na domácí síť, a tak není potřeba rozvodu žádných kabelů, což činí z daného řešení velmi žádanou a atraktivní alternativou. Pokročilou variantou z kategorie IP kamer pak představují PZT IP kamery. Od ostatních se liší zabudovaným mechanismem umožňujícím otáčení a naklánění kamery. V případě některých modelů je možno ovládat i optický zoom. Sáhnout po popsaném řešení se nabízí především, pokud je potřeba monitorovat více směrů, například umístěním na roh budov. Obecně lze dodat, že IP kamery jsou vhodné jak pro interiérové, tak i venkovní použití.

GSM alarmy

Hojně využívanými produkty pořizovanými za účelem ochrany vlastních domovů jsou též GSM alarmy. Jejich cena se pohybuje v řádu jednotek tisíc korun. Za pět tisíc korun lze pořídit skutečně kvalitní a moderní produkty, které více než spolehlivě splní svůj účel. Drtivé většině zamýšlených vloupání a krádeží lze jednoduše předejít instalací tohoto jednoduchého a přitom komplexního systému, jenž původce nežádoucího jednání spolehlivě zaplaší a znemožní dokonat akci. Zvukový efekt není však jedinou funkcí těchto pokročilých bezpečnostních zařízení. Často bývá také vybaven wi-fi technologií, a tak ho lze komfortně ovládat třeba skrze smart phone.

Fotopasti na zloděje

K nejvyhledávanějším pomocníkům majícím za úkol ochránit majetek se řadí i fotopasti na zloděje. Jsou charakteristické hlavně svou nenápadností a dlouhou výdrží baterie. Samozřejmou součástí fotopastí bývá infračervený přísvit, díky němuž vidí i za snížené viditelnosti až do vzdálenosti několika desítek metrů. Fotopast konkrétně funguje typicky tak, že se při detekci pohybu spustí a následně pořídí video či fotografii (využívá přitom neviditelného blesku), aniž by měl kdokoliv šanci si jí všimnout.

Jaké jsou další možnosti?

IP kamerové systémy, GSM alarmy a fotopasti na zloděje však nejsou jedinými možnostmi zabezpečení domů a bytů. Z ostatních výrobků stojí za pozornost určitě také třeba digitální dveřní kukátka, často vybavené funkcemi detekce pohybu a spuštění nahrávání. Pro zjištění nežádoucích aktivit je možno vybavit domácnost rovněž některým pokročilým produktem z kategorie odposlechů, který může zároveň plnit i funkci alarmu.

Všechny tyto a mnoho dalších špičkových výrobků za překvapivě přijatelné ceny zaručujících skutečně klidný bezpečný domov naleznete na stránkách SPYobchodu, předního specializovaného obchodu s bezpečnostní a špionážní technikou.

 

Našli jste zajímavé informace? Sdílejte je.